Prezident? Alebo len ďalší gašpar?

Autor: Jakub Kňažek | 24.1.2014 o 16:20 | (upravené 24.1.2014 o 18:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  530x

Pre mňa zásadná otázka pri výber kandidáta, ktorému by som dal hlas. Pretože ak by to mal byť len ďalší prezident, ktorý si bude plniť „len“ svoje „povinnosti“, tak to môže byť naozaj hocikto. Živým príkladom je terajší prezident Gašparovič. Je síce pekné koľko čestných titulov má pred menom alebo za menom (i keď dobre vieme, že vysoko postavený hodnostári rôznych krajín si ich radi vymieňajú medzi sebou ), ale svojou neschopnosťou, miernou demenciou, ochabujúcou slovnou zásobou už jednoducho nesmie vykonávať takúto funkciu (nemala by byť len veková hranica, ale aj spodná hranica inteligenčného kvocientu).

Ale dosť o tom, aký by podľa mňa prezident nemal byť. Aký by teda mal byť? Mal by byť vzorom všetkých diplomatov, nemal by len o problémoch rozprávať, mal by ľudí zjednocovať (nepolitikárčiť v prospech nejakej strany). Mal by sa snažiť robiť aj nad rámec svojich povinností. Jednoducho by nemal brať prezidentské kreslo, ako lukratívny job. Musí byť odhodlaný obetovať sa pre svoju vlasť a robiť všetko pre jej progres a všeobecné dobro.

Je to ťažká úloha, preto ju nemôže len tak hocikto zvládnuť. Obrovské množstvo zodpovednosti môže človeka takmer ihneď zruinovať.

Prvé kolo volieb budú skôr len takými primárkami, kde bude vybraní kandidát do druhého kola, kde bude musieť čeliť proti Ficovi. Práve vtedy sa uvidí aké je Slovensko naozaj silné. Vtedy sa uvidí, či ostatní neúspešní kandidáti dokážu prekusnúť tú svoju hrdosť a či dokážu podporiť toho úspešnejšieho.

Každý z nás má v rukách moc a povinnosť, ktorú nesmieme ignorovať.

 

Je čas prestať sa vyhovárať, kritizovať a pozerať sa na všetko len v odtieňoch sivej. Teraz je ten čas, kedy je potrebné spraviť krok správnou cestou! Nepremárnime ho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?