Analógia s bratmi z východu

Autor: Jakub Kňažek | 20.12.2013 o 18:10 | Karma článku: 14,76 | Prečítané:  510x

Ohlásenie už viac než očakávanej kandidatúry Roberta Fica zodpovedalo na viacero otázok, ktoré sa v poslednej dobe medializovali ako téma číslo jedna. Tá kombinácia vyznie asi dosť hrozivo – vládna strana s nadpolovičnou väčšinou a ešte k tomu aj prezident. Niekomu to môže dokonca pripomínať „starú dobrú“ totalitu, niekomu zlý žart, a asi 40% Slovákov ako to najlepšie, čo nás mohlo stretnúť. Ale čo sa to vlastne chystá?!

Čisto hypoteticky, keby sa Ficovi podarilo vyhrať prezidentské voľby, tak by musel určiť svojho nástupcu. To je možno ešte viac omielaná téma ako samotná kandidatúra Fica. Všade padajú mená politikov zo strany Smer a Fico akoby každý týždeň chcel poodkryť ďalšiu indíciu, ktorá bližšie určí meno budúceho premiéra.

Od zúženého výberu necelých desiatich potenciálnych nasledovníkov sa ale média na "počudovanie" dopracovali k jednému menu. Robko č.2. No nebolo by to pekné mať dvoch Robertkov na čele štátu? Nie. Teda pre mňa a ďalších 60%(aj keď si myslím, že to číslo je oveľa menšie) nie.

Ako už média poukazovali na Kaliňákovú zvýšenú aktivitu, upravené správanie, poukazovanie na jeho „čistý“ štít atď. Všetko predpoklady pre nového premiéra. Ale čo môže byť ozajstným problémom? Nechcem maľovať čerta na stenu, ale mám taký pocit, že sa nám tu neodkladne profiluje druhý Medvedev. Ak také niečo nastane, tak môžu zablokovať parlament, zákonodarnú moc, čiže vlastne celé riadenie štátu na niekoľko ďalších volebných období. A na to im nahráva viac než dosť možných skutočností, napr. legálne zvýšenie dlhového stropu, vzájomná propaganda (na nich sa toto slovo veľmi hodí), ututlanie a dištancovanie od viacerých káuz...

Ak naozaj máme aspoň štipku rozumu a pozrieme sa na túto situáciu objektívne, tak určite nemôžme dôjsť k záveru, že by to mohlo byť prospešné pre našu krajinu. Som presvedčený o tom, že Fico nemôže byť dobrým prezidentom. Už len kvôli tomu, že očividne baží len po moci a ničom inom. A to nie sú cnosti hodné správneho prezidenta, politika a vlastne každého slušného človeka. Prezident, premiér, politici a všetci verejný činitelia majú slúžiť ľuďom a pre ľudí.  Za prejavenú dôveru by sa nám nemali odplácať, tak ako to praktizovali a praktizujú neustále. To si nezaslúži žiaden národ.

 

Prezidentské kreslo je najvyššia hodnostárska funkcia vo väčšine krajín s demokratickým zriadením. A preto je na každom z nás zvážiť a dať hlas tomu správnemu kandidátovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?