Prebytok nadbytku? Alebo ako ku šťastiu

Autor: Jakub Kňažek | 5.12.2013 o 16:46 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  483x

Prečo sa celý život snažíme zabezpečiť komfortný život pre seba, svoju rodinu, svoje deti a pritom nikdy nevieme odhadnúť hranicu? Prečo vždy keď sa s niekým blízkym stretneme, tak hneď porovnávame kto sa ako má? Síce je to len formálna otázka, ale za ňou sa vždy skrývajú len úbohé klamstvá a povrchné odpovede.

Každý si vie vcelku presne definovať svoje šťastie, teda čo všetko k nemu potrebuje. Dom alebo byt, dobré auto, skvelú manželku/manžela, nejaké to dieťa a samozrejme idylickú starobu. Všetko sú to krásne veci, ale k ich nadobudnutiu väčšinou aj veľa stratíme.

Ak zrovna nevyhráte jackpot, tak sa určite nevyhnete nadčasom v práci, ktoré sa stanú rutinou, prestanete si rozumieť v rodine, s deťmi, so svojím partnerom v manželstve. Akoby tým naháňaním a zhromažďovaním toho všetkého, len aby ste boli šťastný, bolo úplne k ničomu a akurát, len spôsobilo problémy a bolesti. Ono samozrejme je tých problémov oveľa viac a nevylieči ich len nejaká prázdninová spoločná dovolenka niekde pri mori.

Preto si kladiem túto otázku. Prečo to všetko? Prečo radšej nežiť bezstarostný život a užívať si ho naplno? Pretože šťastie môže byť buď chvíľková záležitosť alebo dlhodobá. A asi každí vie rozlíšiť, ktoré je ktoré. Tak prečo všetci rozmýšľame týmito dvoma extrémami? Prečo radšej nevybrať cestu možno skromnejšieho, ale zaručene šťastnejšieho života? Aj keď to šťastne na začiatku zrovna nevyzerá.

 

Ja sám neviem akým smerom sa vydám. Každá cesta je lákavá, ale ktorá je tá správna pre mňa?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?