KOTLETA porazil MŇAMKU, a nielen jeho...

Autor: Jakub Kňažek | 24.11.2013 o 9:58 | (upravené 24.11.2013 o 14:44) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  190x

Je to tak. Pre slovenského občana, ktorý neholduje extrémizmu a vie kde zábava končí, je to porážka. Pre opačne zmýšľajúceho je to remíza. Pretože som si takmer istý, že väčšina z tých, ktorí ho volili alebo ho podporujú, si určite uvedomili, že župan by nemal riešiť len nejaké vyháňanie rómov zo svojho kraju, že jeho úlohou je zabezpečiť správne fungovanie kraju.

Niet ale pochýb o tomto rozhodnutí, ľudí banskobystrického kraju. Je to ich voľba a oni sa tomu budú zodpovedať. Aj keď nie je to úplne pravda, pretože takýmto spôsobom Kotleta veľmi účelne spropaguje svoju stranu, či už v dobrom alebo zlom svetle (niekedy mám veľké pochybnosti o tom že mnoho ľudí vidí inverzne).

 

Ráno som sa zobudil a rutinne som si pustil aplikáciu SME a čo nevidím. Medzi najnovšími článkami bolo v 13 z 15 v nadpise meno „Kotleba“. Aj toto môže dopomôcť k „znormalizovaniu“ takejto strany a takýchto ľudí. Je veľmi tenká hranica pri vnímaní a odlišovaní takéhoto typu extrému.

 

Ako už mnohí vysoko postavený politici povedali, že je to veľká porážka pre demokraciu, demokratickú krajinu. S čím súhlasím, ale v demokratickom zriadení je toto bohužiaľ riziko, takže aj toto je takisto výplodom demokracie ako takej.

 

Prečo je taký nebezpečný? Prečo dosiahol taký úspech? Povedal by som, že na tieto otázky je vcelku jednoduchá odpoveď. Po odchode jedného slovenskom obľúbeného politika, v istej miere zábavného, Janka Slotu, Slovákom chýba nejaký ten „šašo“ ktorý by ich vedel aj pobaviť. No nie je to úplne ten istý prípad. Jano Slota bol síce vo svojich vyjadreniach agresívny, ale v podstate bol neškodný. Nebezpečný bol len svojou neuvedomelosťou. Kotleta je, ale v tomto odlišný. Nebojí sa vyjsť na ulicu a prezentovať svoje extrémne a rasistické názory.

 

Kotleta už ako verejný činiteľ bude ostro sledovaný, či už médiami, ale aj ľuďmi. A preto si myslím, že bude umiernenejší vo svojom vystupovaní. A takto sa môže vo vnímaní ľudí „znormalizovať“ a tak sa stať ešte oveľa nebezpečnejším, môže to vyznieť paranoidne. On ako politik a jeho strana by nemala mať odpoveď len na jeden problém, ktorý trápi Slovensko. Rómska otázka je len čerešničkou na torte a pre Kotletu len spôsob ako sa dostať k moci. To naznačujú aj jeho stranícke praktiky a zaujímavé „členské poplatky“(bohužiaľ nemám to ničím dosvedčiť, ale verím tým, od ktorý mi takéto informácie sprostredkovali).

 

A k tomu patrí ešte jedna otázka: Kto je to pán Miroslav Belička?

 

A na záver ešte je dna večne aktuálna pieseň:

http://www.youtube.com/watch?v=0p7EdPXSsVU

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?