Barbie Fico

Autor: Jakub Kňažek | 18.9.2013 o 8:50 | (upravené 18.9.2013 o 12:22) Karma článku: 14,43 | Prečítané:  335x

Neaktúlne aktuálna téma, ktorú asi každý už zaznamenal poznačuje Slovenskú opozíciu chytením nového dychu. Niektorí sucho konštatujú, že je to len chabý výkrik do tmy, ale podľa mňa je to práve naopak. Takýmito krokmi si konečne manipulujúci finančný "odborníci" uvedomia, že nemajú neobmedzenú moc.

Neaktuálne aktuálne myslím, tak že či ju už ľudia zaregistrujú alebo nie je, tak ju aj tak odignorujú ako každý pokus opozície a zožerú Ficové arogantné "vysvetlenie", ktoré ich stále asi neomrzeli. Daniel Lipšic sa vyjadril o kauze SPP, že je ešte väčšia ako kauza Gorila. Ja s tým z časti súhlasím, ale skôr by som to doplnil, že je to aplikovaná kauza Gorila na konkrétny príklad megakorupcie.

 

Celú kauza SPP objasňuje viacero faktov. Prvým z nich je skutočnosť, že dokumenty k transakcii boli vytvorené na firemnom počítači spoločnosti J&T. Ficov jediný argument voči tomuto dosť veľkému prešlapu v ich taktike je že je to len bežná komunikácia medzi spoločníkmi, spoluakcionármi. Dosť plytké a nedôveryhodné vysvetlenie si myslím, ale no dajme tomu.

 

Druhým faktom je samotná transakcia alebo presnejšie "položka" transakcie. Podľa Fica je jediná možná cesta ako znížiť ceny plynu, tak že odkúpi práve túto časť SPP, ktorá čelí každoročne strate okolo 70 miliónov. Prítom SPP má aj časti, ktoré sú v pluse. A tliachanie o tom, že bude môcť regulovať ceny plynu pre domácnosti je asi ten najúbohejší argument. SPP má fixnú zmluvu s ruským Gazpromom do roku 2028, kde musí SPP platiť za množstvo plynu na ktorom sa dohodli, či už ho minieme alebo nie. A nemynutý plyn následne predávajú na európskom trhu aj konkurenčným spoločnostiam, ktoré poskytujú služby aj na slovensku a majú zväčša nižšie ceny ako SPP a to až o niekoľko desiatok eur ročne. Takže samotné znižovanie ceny plynu pre spotrebyteľa je len mýtus. Samozrejme Fico naoko zníži cenu plynu, ale doplatia na to paradoxne aj tí, ktorí neodberajú plyn, tak že sa bude dlh vyrovnávať peniazmi všetkých daňových poplatníkov.

 

Čiže zníženie ceny plynu zhltnú asi len tí menej inteligentný a ľahko ovplyvniteľní občania. Preto si myslím, že opozícia má veľkú príležitosť nato aby mohli veľmi vážne naštrbiť dôveru terajšej vlády v ponímaní občanov SLOVENSKA.

 

Prajem veľa odvážnych slov opozičným politikom a vládnej strane NAZDRAVIE!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?