KaDe Há?

Autor: Jakub Kňažek | 5.12.2012 o 19:09 | (upravené 13.12.2012 o 13:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  119x

Samotný nadpis vystihuje o čom bude tento príspevok. Strana KDH má síce v preferenciách najviac z pravice, ale to jej nezaručuje, že má byť aj lídrom pravice.

Názov článku ukazuje na dezorientovanosť KDH (KaDe Há?). Stran má okolo 10 000 až 15 000 členov. Doteraz mi bola najsympatickejšia zo všetkých ostatných strán a tým nemám na mysli jej reprezentantov, ale jej hodnoty. Nikdy by nemala žiadna strana stáť na nijakom politikovi, vždy by mala osloviť svojimi hodnotami, cieľmi. KDH sa to doteraz úspešne darilo. Od jej vzniku bola vždy v parlamente a najvyššie preferencie dosiahla v roku 2003 s 12 percentami.

Každá strana by mala mať nejaký hodnotový rebríček, podľa ktorého by mala vždy obhájiť svoje stanovisko k danému problému.

Asi skoro každému napadne: "Aké hodnoty?" asi mal na mysli: "Kradnúť, kradnúť, kradnúť!" A z časti je to pravda, pretože sú často krát k tomu prinútený (týmto ich nechcem obhajovať), ale vždy majú na výber.

Môj názor je, že KDH sa vždy snažilo vybrať tú najlepšiu možnosť, akú len mohli. Ale samozrejme aj oni spravili chyby, ale nedá sa to porovnávať s nejakým Smerom alebo HZDS, ktoré celý štát rozkradli, ako sa len dalo a stále ho aj rozkrádajú.

V poslednom prieskume od spoločnosti Median malo takmer 50% preferencii. A toto mi nejde do hlavy. Prieskum bol síce robený ešte pred tým ako odsúhlasili zrušenie rovnej dane, keď prehrali arbitráž s poisťovňou Union. Ale aj tak je to strašne veľa na to, že už trištvrte roka znechucujú ľudí.

Síce KDH sa stále drží v popredí medzi pravicovými stranami, aj tak jej to nestačí. Majú jeden veľký problém, ktorý ich ťahá dole. Ten problém je vo vedení strany, potrebujú zmenu vo vedení. Už bohužiaľ by potrebovali keby viacej ľudí odtiaľ odišlo a dali priestor aj mladším. Spravili toho dosť, aj keď to častokrát tak nevyzeralo a to im tiež neprospievalo. Chýba im reprezentatívnejší predseda, ktorý si aj zastane svoj názor a nie aby sa len usmieval a nezáživne komunikoval, ako pán Fígeľ. Je to dobrý človek, ale toto mu chýba, trocha viacej entuziazmu.

Politika nie je nejaká "show" ako ju prezentujú médiá a mi sa na to pozeráme ako na nejakú "farmu". Ale keď super vytiahne eso z rukáva, tak sa treba nejako aj brániť a nielen sa prizerať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?