Sociálny (socialistický) štát

Autor: Jakub Kňažek | 5.12.2012 o 1:00 | Karma článku: 14,82 | Prečítané:  1396x

Dnešným dňom nastane veľa zmien. Dnes 4.12.2012 bolo Národnou radou Slovenskej republiky (Smerom) schváleny zákon o zrušení rovnej dane.

Možno bežný človek, ktorý nie je živnostník alebo viac zarábajúci zamestnanec (ktorý budú zdanený na 25% pri príjme nad 3311€ mesačne ) si myslí, že sa ho to nedotkne. Ale to bohužiaľ nie je pravda. Prvým, čo pocítíme bude zvýšenie dane z príjmu na 23%. Ďalším "chvályhodným" opatrením bude zvýšenie odvodov pri hrubej mzde nad 1200€ mesačne, čož si myslím, že nie je až tak veľa, lebo, priemerná mesačná mzda sa pohybuje okolo 600 - 800€ mesačne.

A čo tým docielia?

Len sa bude väčšmi zvyšovať daňový únik, pretože povedzme si to na rovinu, veľké množstvo zamestnávateľov umožňuje zamestnancom dávať v hrubej mzde minimálnu mzdu a zbytok dostanú "naruku". Ročné sa nevyberie okolo dvoch miliárd eur na daniach, čo je okolo 50% z toho, čo by sa malo vybrať. A tým, že zvýšia daň z príjmu a zrušia rovnú daň, len väčšie množstvo ľudí pristúpi na túto možnosť.

Čo keby spravili úplny opak?

Keby daň z príjmu znížili a zachovali rovnú daň. V strednej Európe budeme mať druhú najvyššiu daň z príjmu (po Rakúsku, ktoré má 25%). Väčšina z našich susedov má daň 10-19% a to sú na tom ekonomicky veľmi podobne ako my, i keď my SMERujeme stále SMERom dole.

Ďaleko podstatnejšie bude ztratenie záujmu zahraničných investorov prísť investovať na Slovensko, pretože bude pre nich výhodnejšie ísť niekde do Rumunska. A takisto to odradí aj investorov, ktorí už na Slovensku sú a poskytujú zamestnanie.

Tí, čo kričali na prostestoch Gorila, že chcú a vyžadujú priamu demokraciu, tak si myslím, že ten čas nastal až teraz. Táto vláda nevie vládnuť. Nečakajme kým si sama vyjadrí nedôveru (čo sa nikdy nestane, aj keď je viac faktorov, ktoré by to mohli ovplyvniť), ale vyjadrime ju MY!

Týmto dňom sa toho zmení veľmi veľa.

Pán Fico nás neraz sklamal, ale tento krát to je už naozaj priveľmi. Priveľmi nato, aby to pochopil aj tzv. Ficovolič, ktorý sa nechal nachytať na predvolebnú kampaň, alebo zatrpknutý a sklamaný volič pravice.

Ťažké časy nastali, ale treba byť silný a netreba byť ľahostajný.

VIVAT SLOVAKIA! (tým nechcem povedať, že podporujem Vladka)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?